Historia

Gminny Klub Sportowy "GKS Rogi" został założony 24 września 2010 w Rogach. W dniu tym w miejscowej świetlicy odbyło się zabranie, na którym 16 osób zgromadzonych podjęło decyzję o powołaniu w/w stowarzyszenia. Na owym zebraniu wybrano również zarząd a także komisję rewizyjną. Następnie wszystkie dokumenty trafiły do starosty powiatu radomszczańskiego, który po niespełna tygodniu czasu podpisał je wszystkie. Równoważyło się to z wpisaniem klubu do ewidencji stowarzyszeń oraz dawało możliwość zgłoszenia klubu do rozgrywek. Następnie władze klubu zarejestrowały GKS Rogi w Okręgowym Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim, przez co można ubiegać się o zgłoszenie do rozgrywek piłkarskich w nadchodzącym sezonie. W połowie grudnia zakupiono dwa komplety strojów piłkarskich (biało-niebieskie oraz czerwono-granatowe). W niedalekiej przyszłości zostaną dokupione również dwa inne komplety strojów (jeden z długim rękawem oraz jeden z krótkim). W miesiącu październiku zespół rozegrał pierwsze dwa swoje mecze z rywalami ligowymi. W pojedynku z Czartorią Ręczno lepsi okazali się rywale pokonując GKS 3:4. Bramki dla nas strzelili Młyńczyk Artur, Nowak Kamil oraz Okręglicki Robert. W drugim spotkaniu z BG Sport Bąkowa Góra znów lepszym zespołem okazali się gospodarze pokonując nas aż 9:4. Bramki dla GKS-u strzelili: Szopa Radosław, Młyńczyk Artur oraz dwie Konrad Balsam.

Wiadomości (utwórz nową)